Czy to prawda, że kot nie może podgryzać roślin doniczkowych?

+1 głos
Hej mam od niedawna kota (mały dachowiec znajdka około 6 miesięcy). Kot bardzo lubi obgryzać moje kwiaty w doniczkach. Do tej pory się tym nie przejmowałam, ale znajoma z pracy powiedział mi, że to może zaszkodzić kotkowi? Czy to prawda?
pytanie zadane 5 stycznia 2015 w Koty przez użytkownika KasiaPrzybyła

1 odpowiedź

0 głosy
Najlepsza odpowiedź
Witaj Kasiu,

Twoja koleżanka ma rację - część roślin jest niebezpieczna dla kotów, część może być niebezpieczna jeśli kot będzie zjadał duże ilości danej rośliny. Są też rośliny zupełnie bezpieczne, które kot może obgryzać. W internecie krąży wiele list roślin niebezpiecznych - także i my staraliśmy się je zebrać w artykule na naszym portalu: https://www.zwierzakowo.pl/portal/lista-roslin-niebezpiecznych-dla-kota/ .

Oczywiście nikt nie prowadzi takich badań, więc listy na pewno nie są kompletne. Warto więc w razie wątpliowści ograniczać kotu dostęp do roślin, co do których nie mamy pewności.

Wiele kotów lubi też rozładować swój instynkt gryzienia na speclanych trawkach dla kotów - np. - http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/certech-duet-kocia-trawa.805.html - choć też bywają "egzemplarze", które wolą gryźć tylko to czego gryźć nie wolno - jak to koty ;-)
odpowiedź 5 stycznia 2015 przez użytkownika marcin-zwierzakowo (450)
Masz pytania dotyczące psów, kotów i innych zwierząt? Zadaj je tutaj, a nasi użytkownicy postarają się odpowiedzieć.